Qoraqolpog'istonlik iste'molchilar va GPP
O'z huquqlarini anglagan qoraqolpog'istonlik iste'molchilar bugun dorixonalarga kirar ekanlar, GPP sertifikati mavjudligi borasida qiziqish va talablarini bildirmoqdalar. Zero, GPP standartlarini joriy qilinishi xavfsizlik va sifat garovi ekanligi, bugun hech kimga sir emas.
Joriy yilning may oyi qoraqolpog'istonlik dorixona muassasalari mas'ullari uchun ahamiyatli o'tmoqda. Sababi, Qoraqolpog'izton Respublikasining Nukus shahri, Qoraqolpog'izton Respublikasi Sog'liqni saqlash vazirligi, qolaversa, Kegeyli va Chimboy tumanlarning maxsus binolarida “Zarur dorixona amaliyoti GPP talablarini joriy qilish-davr talabi” mavzusida davra suhbatlari o'tkazildi. Savol-javob shaklida tashkillashtirilgan yig'ilishlarda yuzlab soha vakillari ishtirok etishdi. “Zarur amaliyotlar markazi” DUKning yetakchi mutaxassislari esa, eng bahsli mavzularda ishtirokchilarga malakaviy maslahatlarini berib, GPP sertifikatini olish tartibi bo'yicha qo'llanmalar bilan bo'lishishdi.
Ta'kidlab o'tish joizki, O'zbekiston Respublikasinig turli hududlarida shu kabi uchrashuvlar bo'lib o'tyapdi, bu borada ma'lumotlarga ega bo'lishingiz uchun sahifamizni kuzatib borishnigizni o'zi kifoya.

Осознав свои права, потребители из Каракалпакстана сегодня, заходя в аптеки, выражают интерес и выдвигают требования по поводу наличия сертификата GPP. Ведь ни для кого не секрет, что внедрение стандартов GPP является залогом безопасности и качества.
В май текущего года знаменателен для каракалпакстанских аптечных учреждений. Причина в том, что в больших и малых заведениях города Нукус Республики Каракалпакстан, Министерства здравоохранения Республики Каракалпакстан, а также в Кегейлинском и Чимбайском районах были проведены беседы на тему “Внедрение требований GPP - требование времени”. Сотни представителей отрасли приняли участие в собраниях, организованных в форме вопросов и ответов. А ведущие специалисты ГУП «Центр необходимых практик» дали участникам квалифицированные консультации по наиболее спорным темам и поделились инструкциями по процедуре получения сертификата GPP.
Стоит отметить, подобные встречи проходят в различных регионах Республики Узбекистан, - достаточно следить за нашей страницей, чтобы получить информацию по этому вопросу.