2024 yil 23 may kuni farmasevtika mahsulotlarini ulgurji va chakana savdosi bilan shug‘ullanuvchi tashkilotlar mutasaddi xodimlari bilan Zoom platformasi orqali navbatdagi “Zarur amaliyotlar qoidalarini joriy etishdagi  muammolar yechimi” mavzusiga bag‘ishlangan onlayn muloqot  tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda GDP va GPP sertifikatini taqdim etuvchi vakolatli ishchi organ bo‘lgan “Zarur amaliyotlar markazi” DUK direktori o‘rinbosari hamda inspektorlari ishtirok etdi. Yig‘ilishda mutasaddilar tomonidan ko‘tarilgan muammo va savollarga tushuntirishlar berildi hamda o‘z ish faoliyatida mos ravishda GDP va GPP talablarini o‘rnatilgan muddatlarda joriy qilmagan tashkilotlarning litsenziyasi bekor qilinishi haqida yana bir bor eslatildi.
Hurmatli farmasevtika mahsulotlarini ulgurji va chakana savdosi bilan shug‘ullanuvchi tashkilotlar mutasaddi xodimlari, mavzuga oid savollaringizga  "Zarur amaliyotlar markazi"ning rasmiy veb-sayti (http://www.uzpharm-gxp.uz/) orqali ham javob olishingiz mumkin.

23 мая 2024 года через платформу Zoom был организован очередной онлайн-диалог на тему «Решение проблем при выполнении правил надлежащих практик» с должностными лицами организаций, осуществляющих оптовую и розничную торговлю фармацевтической продукцией.
На встрече присутствовали заместитель директора и инспекторы ГУП «Центр надлежащих практик», который является уполномоченным рабочим органом по выдаче сертификатов GDP и GPP. На совещании были даны разъяснения по проблемам и вопросам, а также еще раз напомнили, что лицензии организаций, не реализующих в своей трудовой деятельности требования GDP и GPP соответственно, будут отозваны.
Уважаемые сотрудники организаций, осуществляющих оптовую и розничную торговлю фармацевтической продукцией, вы также можете получить ответы на интересующие вас вопросы по теме через официальный сайт Центра надлежащих практик (http://www.uzpharm-gxp.uz/).