2024 yil 23 may kuni farmasevtika mahsulotlarini ulgurji va chakana savdosi bilan shug‘ullanuvchi tashkilotlar mutasaddi xodimlari bilan Zoom platformasi orqali navbatdagi “Zarur amaliyotlar qoidalarini joriy etishdagi  muammolar yechimi” mavzusiga bag‘ishlangan onlayn muloqot  tashkil etildi.
Mazkur uchrashuvda GDP va GPP sertifikatini taqdim etuvchi vakolatli ishchi organ bo‘lgan “Zarur amaliyotlar markazi” DUK direktori o‘rinbosari hamda inspektorlari ishtirok etdi. Yig‘ilishda mutasaddilar tomonidan ko‘tarilgan muammo va savollarga tushuntirishlar berildi hamda o‘z ish faoliyatida mos ravishda GDP va GPP talablarini o‘rnatilgan muddatlarda joriy qilmagan tashkilotlarning litsenziyasi bekor qilinishi haqida yana bir bor eslatildi.
Hurmatli farmasevtika mahsulotlarini ulgurji va chakana savdosi bilan shug‘ullanuvchi tashkilotlar mutasaddi xodimlari, mavzuga oid savollaringizga  "Zarur amaliyotlar markazi"ning rasmiy veb-sayti (http://www.uzpharm-gxp.uz/) orqali ham javob olishingiz mumkin.

On May 23, 2024, another online dialogue was organized through the Zoom platform on the topic “Solving problems when implementing the rules of necessary practice” with officials of organizations engaged in wholesale and retail trade of pharmaceutical products.
The meeting was attended by the deputy director and inspectors of the State Unitary Enterprise ““CENTER OF GOOD PRACTICES” which is the authorized working body for issuing GDP and GPP certificates. At the meeting, clarifications were given on the problems and issues, and they were also reminded once again that the licenses of organizations that do not implement the requirements of GDP and GPP in their work activities, respectively, will be revoked.
Dear employees of organizations engaged in wholesale and retail trade of pharmaceutical products, you can also get answers to your questions on the topic through the official website of the Center of Good Practices (http://www.uzpharm-gxp.uz/).